szolgáltatások

családállítás

A családállitás egy olyan csoportos vagy egyéni önismereti módszer, aminek segítségével ráláthatunk az életünkben adódó nehézségek mögött meghúzódó családi mintázatokra, melyeket tudattalanul hordozunk magunkkal. A családállítás során mindig egy adott problémából indulunk ki, annak családi hátterét tárjuk fel.
A családi traumák hatással vannak a mi életünkre is: tragédiák, veszteségek, erőszak és kirekesztés, háborúk, és minden olyan történés, ami élet vagy halál kérdésében fontos szerepet játszott felmenőink életében.

A családállitás során a jelen lévő csoporttagok képviselik a család azon tagjait, akikhez az Állitó problémája kapcsolódik. A képviselők mozgása, térbeli elhelyezkedése és visszajelzése alapján kirajzolódik az elakadás gyökere, ekkor oldómondatokkal és mozdulatokkal haladunk a megoldás felé.

mire jó a

családállítás


Ha úgy érzed, hogy az alábbi területek bármelyikén elakadtál, nehézséged van:

mit jelent az, hogy

Integrál szemlélet

A szemlélet Bert Hellinger munkásságát az integrál emberképpel közelíti meg. A hagyományos családállítás technikái mellett dramatikus és bodywork elemeket is bevonunk, a családi transzgenerációs rendszer mellett megjelenhetnek személyiségrészek és karmikus, archetipikus rétegek is.

Ken Wilber filozófus és Bert Hellinger munkásságán alapul. Az integrál szó jelentése teljes, egész, átfogó, magába foglaló, nem kirekesztő. Ilyen teljességet képvisel az integrál szemlélet és pszichológia is, mely Ken Wilber, amerikai filozófus nevéhez fűződik. Wilber dolgozta ki a minden emberre egyetemesen jellemző tudatfejlődési szinteket, melyeket egy ún. wilberi tudatfejlődési létrán ábrázolt.

Egyéni család- és

rendszerállítás

Egyéni állításon személyes konzultáció esetén nem élő képviselőkkel dolgozom, ezek szerepét ún. projekciós tárgyak, kövek, plüssök, játékok képviselik.

Az online állításokban Google Drawing eszközzel bármilyen forma választható. Ezek a kövek és formák, mint projekciós felületek működnek az állítás során. Meglepően egyszerűen működik ez a terápiás eszköz. Egyik kliensem, egyben kollégám visszajelzése az egyéni családállításról:

„Kata egyik szuperképessége szerintem 
az a fogalom, hogy sallangmentes“.


Több alkalommal is dolgoztunk együtt: már az interjú alatt is nagyon éles figyelemmel és elképesztő tisztánlátással találja meg pontosan azt, ahol valami akad a rendszeremben – még akkor is, ha szerintem egyáltalán nem az a téma, a végén mindig kiderül számomra, hogy a legjobb irányba indulunk el.

Az állítások folyamán nagyon precízen koncentrál minden apró rezdülésre, amiknek a végén pedig nagyon átláthatóan, érthetően tudja számomra a “megtett utat” megmutatni.

Minden állítás végére az a “magától értetődően egyértelmű”-érzésem támadt, mint amikor egy hegymászó megpihen a hegycsúcson, élvezve a csendben elé terülő tájat: itt már nincsenek kérdések, csak a megértés, és minden a legnagyobb rendben van.”

gyakori kérdések

ki jöhet családállításra?

Bárki, aki egy csoportban meg tud nyílni, személyes problémáját el tudja mondani.

Fontos, hogy legyen célod az állítással, tehát szeretnél valamit megoldani az életedben. Elég, ha a problémádat el tudod mondani. A módszer – mint egy GPS – irányt ad majd a megoldás felé.

Ha még nem volt családállitáson és kérdések merülnek fel benned, gyere el képviselőként egy alkalommal, hogy megtapasztald, mi történik a csoportban. Valamint azt is javaslom, hogy gyere el egy egyéni konzultációra, mielőtt először állítani jönnél, ekkor meg tudjuk beszélni, hogy a problémádra a családállitás -e a megfelelő módzser.

Az, aki csoportban nem tud megnyílni, a másokkal való testi érintkezés (érintés, ölelés) taszítja. Aki pszichiátriai kezelés alatt áll, alkohol vagy más tudatmódosító szer befolyása alatt áll, vagy aki a csoportban  bármilyen okból kifolyólag provokatívan, agresszíven és mások számára zavaróan viselkedik.

Ha úgy érzed, hogy az alábbi területek bármelyikén elakadtál, nehézséged van:
– párkapcsolat
-szülő-gyermek kapcsolat
– megrekedt élethelyzetek
-várandósság, meddőség
-konfliktushelyzetek
-munkahelyi problémák, nézeteltérések
-önbizalomhiány, önértékelési gondok
– gyász, és egyéb veszteségek (válás, költözés. stb.)
A családállítás során mindig egy adott problémából indulunk ki, annak családi hátterét tárjuk fel.

A fejlődésünk során elszenvedett traumák, hiányok a személyiség alapjaiban okozhatnak problémát. Ezek megoldására a pszichoterápia a legalkalmasabb módszer, családállítással nem tudunk segíteni. Az integrál szemléletű családállítással bizonyos esetekben van lehetőség személyiségrészekkel is dolgozni, használhatunk dráma és mozgásmeditációs elemeket.

A súlyos mentális zavarok és személyiségzavart okozó sérülések esetén a családállítás nem megfelelő módszer és nem is szabad használni.

A csoporttagok egy napra „szerződnek”, vannak állitók és képviselők. Állitóként egy konkrét problémát hozol, ennek okára szeretnél ránézni. A képviselők a rendszered egy-egy szereplőjét, esetleg egy-egy fogalmat jelenítenek meg. A résztvevők a testérzeteikre hagyatkozva mozdulnak, lépnek egymással kapcsolatba, adnak visszajelzéseket.Ez nem szerepjáték, a képviselők csak azokra az érzetekre hagyatkoznak, melyeket ez a morfogenetikus mező a családi tudattalanból közvetít.

Láthatóvá válik, hogy ki kihez vonzódik, kitől fordul el, kire dühös, kitől fél, sőt még az is, ha valaki hiányzik. Állitóként egy darabig kívülről nézed a folyamatot és a saját képviselődet is.

Majd egy ponton lehetőséged lesz beállni a saját helyedre, amit addig külső nézőpontból láttál, azt belülről is megtapasztalhatod. Láthatóvá válik, hogy mi okozza a zavart, amit te most problémaként élsz meg. Oldó mondatok és mozdulatok segítségével indulunk ilyenkor a gyógyulás irányába, bár van, hogy az oldáshoz nincs szükség beszédre sem, van, hogy elég a szemkontaktus vagy egy érintés, egy mozdulat. Azzal, hogy rálátunk a családi tudattalanban működő dinamikára, felismerjük azt a mintát, amit ismétlünk, lehetőségünk lesz ezen változtatni, és a saját életünket élni.

További információ a családállitásról és Bert Hellingerről

Van, hogy egy állítás is elég hozzá, de van, hogy többre van szükség. A lélek mozgása lassú folyamat, minél mélyebbre megyünk, annál lassúbb. Legalább 21 napot javaslunk,  ennyi idő teljesn el 2 állitás között. Kérni szoktuk, hogy ami történt, tartsd magadban, ne meséld el másoknak, mert a kapott reakció változtathat a saját élményeden.
Sajnos nem tudjuk megmondani, hogy valakinek miért oldódik meg egy adott problémája egyetlen állítással és valakinek miért nem oldódik meg hosszú idő és 10 állítás után sem. Ez is a misztikus részéhez tartozik a családállításnak.

Amikor képviselőként beállunk valaki más folyamatába, szó szerint belebújunk egy
ismeretlen „bőrébe”, sorsába, érzéseibe. Olyan – számunkra új – nézőpontokat élünk át, amiket kívülről eddig lehet, hogy nem tudtunk megérteni, a szerepben viszont minden átfolyik rajtunk, megéljük, és ez a tapasztalás elindítja bennünk a változást. Gyakran pont arra a szerepre kérnek fel minket, amilyen témával nekünk magunknak is dolgunk van, ezáltal nekünk is segíthet.

Ha még sohasem állítottál korábban és látni, érezni szeretnéd először, hogy milyen egy családállítás.

Akkor is a képviseletet javaslom, ha valamiért nehéz érzéseket megélned a saját életedben, ezt korábban nem engedted meg magadnak, de most szeretnél rajta változtatni. Más szerepében könnyebb ezt megtenni és így lassan hozzászokni az érzelmek teljes megéléséhez.

Nem. Az állítás egy olyan önismereti módszer, ami mély változásokat tud elindítani.
Pontosan ezért önismereti/ terápiás munka javasolt mellette. Ha nem jársz egyéni folyamatba senkihez, akkor is javasolt állítás után akár egy rövid együttműködésre leszerződni egy önismereti tanácsadóval, pszichológussal, hogy feldolgozd a tapasztaltakat.

A csoportok reggel 9-kor kezdődnek és egész nap tartanak. A kezdési időpont előtt érkezz
10-15 perccel korábban, hogy pontosan kezdhessünk! A befejezés időpontja bizonytalan, mert sosem lehet tudni, meddig tart egy állítás, általában 1-1,5 hosszúak. Maximum 5 állítás van egy nap, így kb. 18 és 19 óra között végzünk.

Általában mindenki nagyon elfárad a végére, ezért kérlek, hogy aznap estére már ne tervezz más programot.

Ha olyan élethelyzetben vagy, hogy nem tudsz egész nap maradni egy csoportban, akkor inkább az egyéni rendszerállítást javaslom neked.

Egy teljes napra szól a belépőd, ezért kérlek maradj végig a nap folyamán. Ha valami nehéz érzés vagy egészségügyi probléma akasztana meg, kérlek beszéld meg velem, találunk rá megoldást. A lehető legrosszabb, amit saját magaddal tehetsz, ha szó nélkül eltűnsz a csoportból.

– állítást kérőknek 25.000 Ft – mely összeg tartalmaz 1 napot állítóként + egy másik alkalmat képviselőként.
– képviseletre jelentkezőknek 7.000 Ft (ha csak képviselőként szeretnél részt venni)

Állításra jelentkezni 10.000 Ft helyfoglalási díj befizetésével lehet. A jelentkezésed után erről díjbekérőt küldünk, amit utalással tudsz kiegyenlíteni.

Az állítás mellé járó képviseleti alkalmat fel lehet használni az állításra jelentkezés előtt is, a kifizetett képviselői részvételi díjat 2 hónapon belül beszámítjuk a családállításod állítói részvételi díjába.

Akár állítani, akár képviselőnek szeretnél jönni és nem tudod kifizetni a fenti díjakat, akkor kedvezményt kérhetsz.

Amikor jelentkezel, akkor egy konkrét napon tartandó csoportba jelentkezel. Minden nap
meghatározott számú állítás van, ezért fontos, hogy előre eldöntsd, hogy állítónak vagy képviselőnek jelentkezel.

Ha valamiért mégsem tudsz jönni, van lehetőség az időpont eltolására a csoport időpontja előtt 10 nappal. 10 napon belül már nincs mód az időpont módosítására és a helyfoglalási díjat nem áll módomban visszafizetni. Ha az állítás előtt 48 órán belül mondod vissza vagy nem jelensz meg az állításon, akkor az állítás teljes díját ki kell fizetni, a maradék összeget utólag kiszámlázom. Erre azért van szükség, mert így nem vesszük el a helyet azok elől, akik valóban el tudnak jönni.

Lehetőség szerint kipihenten gyere, mert az önismereti munka felér egy kemény munkanappal. Kényelmes ruhában gyere vagy hozd magaddal és majd a helyszinen átöltözöl.

Minden állítás között tartunk egy rövid szünetet és a 2. állítás után lesz egy hosszabb ebédszünetet. Minden csoport előtt kapsz egy részletes tájékoztatót a helyszínről és arról, hogy ott milyen eszközök állnak rendelkezésre, milyen étkezési lehetőségek vannak a környéken. Érdemes úgy készülni, hogy egész napra elegendő élelmiszer és innivaló legyen nálad.

időpontfoglalás